PETLAS’TAN BİR İLK 350 KM HIZI AŞAN İLK TÜRK LASTİĞİ

Ürünlerinde sürekli iyileştirme sağlayan ve her geçen gün rekabetçi gücünü arttıran Petlas; geliştirdiği (Y) sınıfı 741 desen lastikle, 350 km hız sınırının üstüne çıkan ilk Türk lastiği olmanın gururunu yaşıyor. Yapılan testlerde büyük bir başarı gösteren (Y) sınıfı 741 desen lastikler, kullanıcılara yüksek hız, güvenlik ve sürüş keyfini bir arada sunuyor.

 

Kurulduğu günden bu yana, mevcut durumla yetinmeyen, yenilik- leri ve iyileştirme fırsatlarını yaratmak üzere öğrenmeyi kullana- rak değişimi gerçekleştiren Petlas, ülkemize yepyeni kazanımlar sağlamaya devam ediyor.

Üst düzey otomobil grubu için Türkiye’de, Petlas tarafından ilk kez geliştirilen, (Y) sınıfı 741 desen lastikler, kullanıcılar için güçlü bir alternatif sunuyor.

Petlas mühendisleri ve AR-GE departmanı uzmanları tarafından titiz- likle geliştirilen (Y) sınıfı 741 desen lastikler, 350km/saat hız yapabiliyor. Hız tutkunları için yüksek süratte kusursuz performans, mükemmel direksiyon hâkimiyeti ve denge sağlıyor.

Türkiye’de ilk kez geliştirilen bu ebattaki yüksek hız lastikleri, eşsiz sırt ka- rışımı ve estetik sırt desen tasarımı ile ıslak-kuru zeminde ve dönüşlerde maksimum tutunma ile güvenlikten prim vermeden yakıt tasarrufu ve uzun ömür sunuyor.