Petlas ileri teknoloji ürünü yeni kış lastikleri ile soğuk kış aylarında zorlu yol koşullarında yüksek güvenilirlik sağlıyor.

 

Petlas ileri teknoloji ürünü yeni kış lastikleri ile soğuk kış aylarında zorlu yol koşullarında yüksek güvenilirlik sağlıyor. Petlas, yeni kış lastikleri olan Snow Master'ın W601 ve W651 modelleri ile 7 derecenin altındaki sıcaklıklar ile karlı, çamurlu ve ıslak-kuru zeminlere aktif olarak cevap veriyor.

Petlas Snowmaster'la Kışa Meydan Okuyun

Petlas yeni kış lastikleri "Snowmaster W601 ve W651" ile kışa meydan okuyor… Petlas, SnowMaster W601 ve W651 kış lastikleri, naylon takviye kuşak ve geniş çelik kuşaklar ile iyileştirilmiş sürüş konforu, emniyet ve dayanıklılık sağlıyor. Eksiz topuk teli ve sert topuk dolgusu sayesinde yüksek hızda stabilite ve konforlu bir sürüş sağlıyor.

Karışım teknolojisi ise FST ile geliştirilmiş tam silikalı sırt karışımı ile düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruma ve karlı/buzlu zeminlerde yüksek tutunma kabiliyetine sahip. Desen tasarımında kullanılan geniş yanal oluklar ve dönme yönüne optimize edilmiş bloklarda karlı zeminlerde yüksek fren emniyeti Z biçimli ince kerfler ile buzlu ve karlı zeminlerde yüksek performans sunuyor. Bilgisayarla tasarlanmış blok dizilimi ve minimize edilmiş yol/desen gürültüsü, yüksek sürüş konforunu, çevresel 3 kanal ile hızlı ve etkin su tahliyesi sağlıyor.

Petlas'tan Kış Lastiği Önerileri:

1-Otomobilde 4 lastik aynı marka, aynı desen kış lastiği kullanılmalıdır.

2-Kar ve buz üzerinde iyi tutunması için yapılan lastik basıncının düşürülmesi oldukça hatalı bir davranıştır. Lastik hava basınçları araç üreticisinin belirlediği değerler olmalıdır.

3-Kış lastiğinin orijinal ekipman ebadıyla aynı olması tavsiye edilmektedir.

4-Kış lastiğinin yaz döneminde kullanılması konforu azaltır, fren mesafesini uzatır, lastiğin ömrünü kısaltır.