Petlas, Otomobil Lastikleriyle Güney Kore’de

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada 100’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Petlas, otomobil lastiklerinde ihracat gerçekleştirdiği ülkelerin arasına Güney Kore’yi de ekleyerek önemli bir başarı daha elde etti.

 

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada 100’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Petlas, otomobil lastiklerinde ihracat gerçekleştirdiği ülkelerin arasına Güney Kore’yi de ekleyerek önemli bir başarı daha elde etti. Petlas’ın bu başarısı; ülke otomobil lastik ihtiyacının %92’sini yerel lastik üreticilerinden karşılayan Güney Kore’ye, önemli bir Türk markası olarak girebilmesinde yatıyor.

Yaklaşık 2 milyon m2lik açık ve 250 bin m2lik kapalı alan üzerinde üretim yapan ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları içinde ilk 100’ü zorlayan Petlas; son on yılda tüm dünyada lastik üretiminde önemi ve ağırlığı giderek artan Güney Kore’ye otomobil lastiği satarak, vizyonunu bir kez daha ortaya koydu.

Ülke ihtiyacının %92’sini Koreli yerel lastik üreticilerinin karşıladığı pazarda, artık Petlas lastikleri de bulunabilirken, önemli bir ihracat hedefi de yerine getirilmiş oluyor.

Petlas’ın, Güney Kore’nin en büyük lastik distribütörlerinden biri olan H.K. Kore ile yaptığı işbirliğiyle çerçevesinde H.K. Kore, Şubat 2013’ten itibaren Petlas’ın Güney Kore’deki yetkili temsilcisi haline gelmiş durumda.

2000 yılında kurulan ve 13 yıldır lastik sektöründe faaliyet gösteren H.K. Kore, 2013 yılı için 50.000 adet Petlas lastiği dağıtım hedefiyle çalışmalarına başlamıştır. Ağırlıklı olarak PCR-LVR-4x4 lastik grubunda faaliyet gösteren firma, Petlas lastiklerinde de çoğunlukla PCR-LVR-4x4 lastik grubunun satış ve pazarlama faaliyetleri üzerinde yoğunlaşacak.

Ön araştırma ve inceleme çalışmalarından sonra üretim hattı ve kurumsal yapıdaki başarıyı yerinde gören firma sahibi Kwang-Joo Kwon, Petlas hakkındaki olumlu izlenimlerinin bu çalışmalarla birlikte kesinleştiğini söyledi.

Kwang-Joo Kwon, bu ürün kalitesi ile Petlas’ın Güney Kore pazarında çok başarılı olacağına dair inancının da güçlendiğini ifade etti. Petlas; dünyanın doğusundan batısına, geniş ihracat yelpazesiyle uluslararası pazarlarda elde ettiği başarılarına bundan sonra da yenilerini eklemeye devam edecek ve ülke ekonomisine katkılarını sürdürecektir.