KONYA OTO DRAG PİSTİNDE PETLAS İZİ

Türkiye’nin ilk ve tek yüzde yüz yerli lastik markası Petlas, Konya Drag Yarışı 2014’te sponsoru olduğu araçla birincilik kazandı. Türkiye’nin farklı illerinden 62 sporcunun katıldığı yarışmada Tork Garaj ekibi, Subaru Legacy Turbo araç ve 10.568 Seeding Winner’la rakiplerini geride bıraktı.

Farklı alanlardaki sponsorluklarıyla Türk sporunun yanında olmaya devam eden Petlas, Konya Drag Yarışı 2014’te Tork Garaj ekibi aracı Subaru Legacy ile bu desteklerine bir yenisini ekledi.

 Mayıs ayında gerçekleşen, Drag Spor Kulübü’nün organize ettiği ve farklı illerden 62 sporcunun katıldığı yarışta birbirinden güçlü motorlara sahip araçların 400 metre varış süreleri hesaplanarak, varış çizgisine en kısa sürede ulaşanlar şampiyon olarak ilan edildi. Yoğun ilgiyle karşılaşılan ve izlemek için birçok sporseverin tribünlerde yer aldığı yarışlar, büyük bir heyecanla takip edildi. Öncelikle sıralama turlarıyla başlayan yarışta araçların tekerleklerin kaymaması için lastikler defalarca ısıtılarak yarışa hazırlandı.

 Çok güçlü araçlarla yarışa katılan yarışmacıların hepsinin tek amacı, tutkunu oldukları sporda galip gelmek olurken birinciliği Petlas’ın sponsorluğunu üstlendiği Subaru Legacy Turbo araç göğüsledi. Yarışmada bitiş çizgisine en kısa sürede ulaşarak birinciliği kazanan Tork Garaj ekibi verdikleri desteklerden ötürü Petlas lastiklerine teşekkürlerini iletti.

 Saraçoğlu spor tesisleri içinde bulunan drag pistinde yapılan şampiyonada birinci olarak seyircilerden büyük bir alkış alan Tork Garaj ekibi; Konya drag yarışlarının Türkiye’nin en prestijli drag yarışı olduğunu, özellikle Antalya, Aksaray ve Konya şehirlerinden yoğun katılımın gerçekleştiğini, bu nedenle birincilikle hem takım hem de sponsor firma için önemli bir prestij kazanıldığını söylediler.