Petlas ve Starmaxx; dünya lastik sektörüne yön veren, yeni ürün ve teknolojilerinin sergilendiği Reifen 2014’te Türkiye’yi bir kez daha başarıyla temsil etti. Dünya genelinde lastik sektörünün en büyük temsilcilerinin bulunduğu, ulusal ve uluslararası birçok sayıda katılımcı ve ziyaretçinin yer aldığı fuarda, Petlas ve Starmaxx, ürünleri ve şık standıyla dikkat çekti.

 

Abdulkadir Özcan AŞ markaları olan Petlas ve Starmaxx, tüm dünyadaki etki alanını geliştirmeye ve yeni kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor. 44 ülkeden 640 katılımcının ve 130 ülkeden yaklaşık 20 bin ziyaretçinin gezdiği fuarda, Türkiye’nin tüm dünyadaki başarılı temsilcileri Petlas ve Starmaxx da yer alarak, dünya lastik pazarında bizde varız dedi.

Petlas ve Starmaxx, 27-30 Mayıs tarihleri arasında Almanya, Essen’de düzenlenen ve tüm dünyadan lastik sektörünün dev isimlerini ağırlayan “Reifen 2014” fuarındaydı. İki yılda bir düzenlenen Reifen 2014 Fuarı’na katılarak, Avrupa başta olmak üzere CIS ve Kuzey Afrika pazarlarındaki payını arttırmayı amaçlayan Petlas ve Starmaxx markaları; fuar vasıtasıyla yeni lastiklerini tanıtma, mevcut müşterileriyle buluşma ve yeni müşterilerle yeni işbirliklerinin görüşülmesi fırsatını yakaladı. Fuar çerçevesinde; Petlas ve Starmaxx’ın Avrupa, CIS ve Kuzey Afrika bölgelerine ihracat kapasitesini daha da yükseltmek için, potansiyel müşteri analizleri yapıldı ve önemli bağlantılar gerçekleştirilerek yeni işbirliği adımları atıldı.

Dünya genelinde lastik sektörünün en büyük temsilcileri, ulusal ve uluslararası katılımcılar ve ziyaretçilerle birlikte, geçen yıllara oranla çok daha yoğun geçen fuarda, Petlas ve Starmaxx markalı PCR, LVR, 4x4, AG, TBR ve OTR lastikleri sergilendi. Fuar süresince Petlas - Starmaxx standı büyük ilgi gördü. Birçok yeni aday firma ile işbirliği başlatmak amacı ile toplantılar yapan Petlas ve Starmaxx yetkilileri, ayrıca çalışılmakta olan mevcut yüze yakın firmayla da 2014 yılı değerlendirmeleri ve 2015 yılı hedeflerini görüştü.

Fuarla ilgili görüşlerini dile getiren Petlas ve Starmaxx yetkilileri; fuarların günümüz koşullarında kısa sürede yarattığı sinerji ile hızlı çözüm yolları sunan bir pazarlama aracı olarak katılımcılarına faydalar sağladığını, aynı zamanda ürünleri tanıtma ve sıcak satış yapma noktasında büyük bir fırsat yarattığını belirttiler.

Yetkililer konuyla ilgili olarak; “Yoğun bir rekabet ortamının olduğu uluslararası piyasalarda, ihracatın arttırılabilmesi için kaliteli üretimin yanında marka iletişim faaliyetlerinin izlenmesi de son derece önemli duruma geliyor. Ürün ve hizmetlerin teknik, kalite, uygun fiyat ve satış sonrası hizmetler ile en iyi şekilde tüketicilere anlatılması gerekiyor. Günümüz pazarlarında tüketici davranışları geçmiş yıllarla kıyaslandığında çok fazla değişim göstererek daha karmaşık bir hal aldı. Tüketiciler daha bilinçli alımlar yaparken, kaliteli ürünü daha uygun fiyata almak istemeye ve sosyal medyanın da aktif olmasıyla, alacakları ürün ve hizmet ile ilgili daha detaylı araştırmalar yapmaya başlamış, bu da bir ürünün ya da hizmetin tanıtımını en az o ürünün üretimi kadar önemli bir hâle getirmiştir. Bu durum şirketlerin gerçekleştirmiş oldukları tutundurma faaliyetlerinin önemini ortaya çıkarmıştır. Ürün ve hizmetlerin tanıtılmasında kullanılan birçok iletişim faaliyetlerinin yanı sıra fuarlar da tanıtım ve pazarlama açısından önemli bir yere sahip olmuştur. Fuarlarda ürün hizmet tanıtımı aktif olarak etkili bir şekilde yapılmaktadır.

Bunun bilincinde olan Abdulkadir Özcan AŞ uluslararası pazarlamanın en etkin araçlarından birisi olan uluslararası fuarlara, birçok farklı ülkede, Petlas ve Starmaxx markaları ile yoğun olarak katılmakta. Abdulkadir Özcan AŞ bulunduğu fuarları, dış pazarlara açılmayı sağlayan, rekabet gücümüzü arttıran ve mevcut rekabet gücümüzün devamlılığına ve pazarda rakiplerin derinlemesine incelenmesine fırsat oluşturan, yeni teknolojilerin yakından takip edilmesini sağlayan bir pazarlama platformu olarak görerek kendine fayda sağlamaktadır.” dediler.