Petlas Yol Yardımı hizmetine sahip olabilmek için, yetkilendirilmiş satış noktalarından asgari 2 ya da 4 adet lastik alımı şarttır.   Lastiklere ait fatura ile birlikte verilecek olan seri numaralı Petlas Yol Yardımı sticker’larının alınması ve araçların camına kolay görülebilir şekilde yapıştırılmış olması, hizmetin geçerliliği için şarttır.   Otomobiller, 4x4 arazi araçları ve maksimum ağırlığı 3,5 tonu aşmayan kısa şasi hafif ticari araçlar (radyal lastik kullanmaları şartı ile) kapsam dahilindedir.   Uzun şasi hafif ticari araçlar yol yardım hizmetinden faydalanamazlar.   Ağır ticari araçlar, ticari taksiler, kiralık araçlar, resmi araçlar, filo araçları, sürücü kursu araçları, motosikletler ve yarış araçları yol yardım hizmetinden faydalanamazlar.   Petlas Yol Yardımı hizmetine hak kazanmış üyeler, haklarını 3. şahıslara devredemez.   Petlas Yol Yardımı, kapsam dahilinde olmayan köprü/otoyol geçiş ücretlerini ve yiyecek/içecek masraflarını ödemekle yükümlü değildir.   Petlas Yol Yardım hizmeti Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ve kampanyaya katılan Petlas satış noktalarından satın alınan Petlas marka lastikler için geçerlidir.   Petlas Yol Yardımı paketi sahipleri tüm hizmet şartlarını kabul etmiş sayılır.   Petlas, herhangi bir duyuru yapmaksızın, bu program şartlarında değişiklik yapma ya da hizmeti sona erdirme hakkını saklı tutar.   Yetiş Petlas Yol Yardımı hizmetlerimizden, sadece, lastik alımını takiben aktivasyon işlemlerini gerçekleştiren müşterilerimiz faydalanabileceklerdir.Aktivasyon İşlemleri:

   2 ya da 4 adet Petlas lastik satın alarak Yetiş Petlas Yol Yardımı hizmetine hak kazanan müşterilerimiz, fatura tarihinden itibaren 15 gün içinde Yetiş Petlas Yol Yardımı’nın 0312 312 10 14 - 0312 312 10 15 numaralı fakslarına veya 

yolyardim@abdulkadirozcan.com.tr

    mail adresine fatura ve araç ruhsat fotokopilerini göndererek hizmetin aktivasyonunu talep etmelidirler.   Müşterilerimiz, fatura ve araç ruhsat fotokopilerini ilettikleri tarihten 3 gün (72 saat) sonra, Yetiş Petlas Yol Yardımı paketini kullanmaya hak kazanacaklardır.   Müşterilerimiz aktivasyon kontrol ve sorgulama işlemlerini 0312 309 30 30 nolu telefon veya www.petlas.com.tr web sitemizde yol yardım sorgulama linkinden yapabilirler.ÖNEMLİ:

   Üyelik aktivasyonu Pazar günleri hariç her gün 09:00-17:30 saatleri arasında yapılabilmektedir.   Fatura tarihinden itibaren 15 gün içinde aktivasyon müracaatını yapmayan ve/veya belgelerini eksik gönderen müşterilerimiz Yetiş Petlas Yol Yardımı hizmetinden faydalanamazlar.   Teknik nedenlerden dolayı tarafımıza ulaşmamış belgelerden (fatura ve ruhsat fotokopisi) firmamız sorumlu değildir.   Tabelalı satıcılarımızın kendi işletmelerine ait internet sitesi haricinde, sair alışveriş (e-ticaret) sitelerinden yapılan alımlarda yol yardım uygulaması kapsam dışıdır.   15 yaş üzeri araçlar kapsam dışıdır.Çekme/Kurtarma Hizmeti:

   1 yıllık Yol Yardım Hizmeti için tüm lastiklerin, 6 aylık Yol Yardımı Hizmeti için ise araç üzerindeki 2 lastiğin Petlas marka olması şarttır.   Bir araç, yılda/6 ayda azami 3’er kez çekme/kurtarma hizmetinden faydalanabilir. Dördüncü kez hizmet almak isteyen araç sahibi, hizmet bedellerini kendisi ödemek suretiyle hizmetten faydalanabilir.   Aracın yükünden dolayı çekme/kurtarma hizmetine engel bir durum varsa, yükün boşaltılmasından Yetiş Petlas Yol Yardımı ekibi sorumlu olmayacaktır.   Limiti aşacak çekme/kurtarma işlemlerinde tutar, önceden bildirilmek suretiyle araç sahibinden tahsil edilecektir.   15 yaş üzeri araçlar kapsam dışıdır.Ambulans Hizmeti:

   Ambulans hizmetinden, 2 veya 4 adet lastiği Petlas marka olan araçlar faydalanabilir.   Hava ambulansı ile ilgili taleplerde ise; Yetiş Petlas Yol Yardımı gereken tüm organizasyonu yapar, ücret araç sahibinden tahsil edilir.   Seyahatin Tamamlanması (Ulaşım ve Konaklama Hizmetleri)   Seyahatin tamamlanması hizmetlerinden, 4 ya da2 lastiği Petlas marka olan araçlar faydalanabilir.   Seyahatin Tamamlanması hizmetleri kaza/arızanın şehir dışında gerçekleşmesi durumunda geçerlidir.Concierge/Sosyal Yardım Hizmetleri:

   Concierge hizmetleri kapsamındaki tüm hizmetler organizasyon olarak verilir; hizmetten doğan her türlü ücret, Yetiş Petlas Yol Yardımı paketi sahibinden tahsil edilir.   Rezervasyon Hizmetleri için minimum 48 saat öncesinden Yetiş Petlas Yol Yardımı çağrı merkezine müracaat edilmesi gerekmektedir.   Ulaştırma Hizmetlerinde kurye ve hizmet bedelleri araç sahibine aittir.   İdari Hizmetler, Yetiş Petlas Yol Yardımı tarafından organizasyon olarak verilir, hizmetten doğan her türlü ücret Yetiş Petlas Yol Yardımı paketi sahibine aittir.   Danışmanlık Hizmetleri neticesinde, rezervasyon yapılması durumunda; hizmet organizasyon olarak verilir, hizmetten doğan her türlü ücret Yetiş Petlas Yol Yardımı paketi sahibine aittir.